Akyurt Gazetesi
Akyurt Emlakçılıkta Rekora Gidiyor Müfit ONBAŞI 29/04/2016

Halk arasında bir deyiş vardır, en kolay para emlak tan kazanılır diye. Akyurt’ta adım başı bir emlak dükkanı görebilirsiniz.

Tabi bunlar gördükleriniz, bunların dışında kasap, terzi, market, amir-memur gibi aklınıza gelebilecek birçok yerde emlak işi kiralık satılık ilanlar görebilirsiniz.

Her binanın altında en kötü 1 yada 4 emlak dükkanı var. Her geçen gün de artıyor, artmaya devam ediyor. Bu emlakçıların arasında siyasiler, öğretmen, imam da var memurda. Demek ki Akyurt’ta emlakçılık bu kadar cazip. Parası tartışılabilir helal mi? haram mı? diye, ama bazılarına göre “hakkımızı alıyoruz tabiki helal”, bazılarına göre “bu işte alın teri yok ki tabiki haram” deniyor. Düşünce kişiye göre değişiyor. Herkes kendine yontuyor.

Kaç ilde bu kadar emlakçı var? Bu pasta ne kadar büyük? Bilmiyoruz, fakat herkes bir dilim alıp yemeye çalışıyor. Alıyor ki piyasa yürüyor. Yoksa başka iş yapıp adresi bu şekilde mi gösteriyor? Tabi bilemiyoruz. Ama Akyurt’ta adım başı bir veya birkaç emlakçı var. Bunu görüyor ve biliyoruz. Alacağınız yada verdiğiniz emlağın kaçarı yok. Mutlaka alır, yada satarsınız. Bu kadar emlakçının arasında da alıp satamazsanız, bu sizden kaynaklanıyordur. Ne diyelim Akyurt için hayırlısı olur inşallah diyelim. Sağlıcakla kalın…

Yazarın Diğer Yazıları

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Kuruluş - 2009 akyurtrehberi.com - Her hakkı saklıdır.