Ekonomi

Solenne Ofis Mobilyalarına Ziyaret

15/01/2016, 09:36

Bu hafta Akyurt Heyeti, 2004 yılından bu yana Akyurt’ta faaliyet gösteren Solenne ofis mobilyaları fabrikasını ziyaret etti.

İş adamları, meclis üyeleri ve resmi kurum amirleri önce üretim sahasını gezdi, çalışanlarla sohbet etti. Ardından fabrika müdürü Harun Kıyaklı, fabrika hakkında ziyaretçilere bilgi verdi. Kıyaklı, 24 ülkeye ürün ihraç eden bir şirket olduklarını, 250’ye yakın sayıda işçi çalıştırdıklarını, yurt dışında düzenlenen ve büyük firmaların da katıldığı fuarlara katıldıklarını belirterek 2004 yılında Akyurt’ta başlayan sanayicilik çalışmalarını devam ettirdiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise ziyarette “İlçemiz sanayileşme alanında çok önemli bir konuma sahip. Yüzde 80’i ihracat üretimi olan sanayimizin sizin gibi üreticiler sayesinde daha da güzel işler yapacağına inanıyorum. İş gücünde niteliği yukarı çıkarmak için meslek liselerimiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve AKSİAD ile birlikte çalışmalar yapıyoruz. Hangi alanda eleman eksiği varsa oraya yönelik eğitimlerle bu açığı kapatarak İlçemizde yetişmiş elemanların yine burada çalışmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu yoğun iş temposundan bize vakit ayırdığınız için size teşekkür ediyorum” dedi.