Güncel

Sanayinin Ustaları Ödüllendirildi

06/06/2016, 16:36

İç Anadolu Sanayici ve İş Adamları Federasyonu (İÇASİFED), Federasyon üyesi iş adamlarından, mesleklerinde duayen olmuş isimlere “Ustaları Unutmadık” diyerek ödül verdi.

Yenimahalle’deki Ankara Konağı’nda düzenlenen ödül törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, İÇASİFED Başkanı Mehmet Akyürek, Akyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği (AKSİAD) Başkanı Ali Tekin Çelik ve federasyon üyesi iş adamları katıldı.

Duayen sanayicilerin özgeçmişlerini anlatan röportajların gösteriminin yapıldığı törende konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye’nin büyümesinin sanayi üretimine dayalı olduğunu, büyüme için sanayicinin doğru işler yapması gerektiğini ve kaliteli üretim yapılabilmesi için meslek eğitiminin önemli olduğunu söyledi.

Ödül töreninde Akyurt’ta faaliyet gösteren Güleçler hazır demir ve çorap fabrikasının sahibi Metin Güleç de usta sanayici olarak ödüle layık görüldü. Metin Güleç ödülünü Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ve AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik’in elinden aldı.