Güncel

Sanayi Esnafının Hırsız İsyanı

10/04/2016, 12:56

Akyurt Sanayi Sitesinde yaşanan hırsızlık olayında 6 iş yerindeki malzemeler çalındı.

Mermerci, oto yedek parçacı ve demirci dükkanlarına giren hırsızlar el aletlerini çaldılar. Bir oto yedek parçacı da yer alan madeni yağların büyük kısmını çalan hırsızlar işletme sahibini yaklaşık 10 bin TL'lik zarara uğrattı.

Sabah saat 7'de işyerini açan bir esnaf kapısının açık olduğunu fark etti. Esnaf "Sabah erkenden işyerime geldim, kapının açık olduğunu fark ettim. Aynı sokakta 5 işyerinin daha kapısının açık olduğunu gördüm. Emniyet ekiplerine haber verdim, olay yeri inceleme ekipleri gelerek parmak izi ve diğer delilleri topladılar" diye konuştu.

"CEZALAR CAYDIRICI DEĞİL"

Takım çantaları, montajda kullanılan el aletleri gibi malzemeleri çalan hırsızların sanayi sitesi esnafına zararı yaklaşık 30 bin TL'yi buldu.

Dükkanına hırsız giren bir esnaf, "Hırsızlık olaylarındaki cezaların caydırıcı olmadığını düşünüyorum, cezaların daha da ağır olması gerekir. Hırsızlar bir gecede emeklerimizi ve alın terimizi alıp götürdüler, bir an önce hırsızların yakalanmasını umut ediyorum" diye konuştu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bir diğer esnaf ise "Yaklaşık 10 bin TL tutarında malımı çaldılar. Sanayi esnafı zaten zar zor ayakta durmaya çalışıyor, evimize ekmek götürmek için uğraşıyoruz. 6 esnafımız bir gecede mağdur oldu. Hırsızların bir an önce yakalanmasını diliyoruz" diye konuştu.

Akyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ise olayla ilgili soruşturma başlattı.

SANAYİ ESNAFINDAN TOPLANTI

Yaşanan hırsızlık olayının ardından bir araya gelen sanayi esnafı toplantı yaparak güvenlik önlemlerinin artırılması kararı aldı. Akyurt Sanayi Sitesi'nde güvenlik kamerası sayısının artırılması, bekçi sayısının artırılması ve sanayi etrafının tel örgülerle çevrilmesi gibi konular tartışıldı.