Ekonomi

Kosgeb Yeni Girişimcileri Destek Programı

08/11/2014, 12:30

Kültür Merkezi Necip Fazıl Konferans Salonu'ndaki bilgilendirme toplantısına Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Başkan Yardımcısı Ayla Can ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Emanet, Kent Konseyi Kadın Meclisi yönetimi ve destek programı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen girişimci adayları ile işletme sahipleri katıldı.

Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş toplantının başında yaptığı konuşmada "Geçtiğimiz yıl da bu programın İlçemizde tanıtılıp uygulanmasını sağladık. Bu yıl görüyorum ki çok yerinde bir uygulama yapmışız. Öyle ki 200 civarında vatandaşımız bu yıl katılım gösterdi. Bizi çok memnun eden bir gelişme bu. Burada bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Toplantıda konuşan KOSGEB destek uzmanı Murat Köysüren bu toplantıları çok önemsediğini, yapılan girişimciliğin başarıya ulaşması için bilgi edinmenin ve planlama yapmanın şart olduğunu söyledi.

Girişimci adaylarına ve mevcut işletmelere KOSGEB tarafından yapılan destekler hakkında bilgi veren Köysüren, yurt dışı pazar araştırması ve makine desteği gibi desteklerden işletmelerin ve girişimcilerin yararlanabileceğini belirtti. Bütün desteklerin ve eğitimlerin karşılıksız olduğunu belirten Murat Köysüren, başvuruları bireysel olarak KOSGEB'de değerlendirdiklerini, eğitimleri ise işbirliği yapılan kurumlar ile birlikte ve yine kendi bünyelerinde gerçekleştirdiklerini aktardı.