Ekonomi

İşkur Özel İşletmelere Özel Program

18/02/2016, 10:24

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’ın da katıldığı bilgilendirme toplantısında ilçedeki işletme sahipleri İş ve Meslek Danışmanı Faruk Yanık’tan bilgi aldı.

Faruk Yanık sunumunda, programın özel işletmelerde ihtiyaç duyulan nitelikli elemanların İş-Kur tarafından maaş ve sigorta giderleri karşılanmak kaydıyla, 1 yıl boyunca işletmelerde çalışarak, yapılacak işi öğrenmesi, tecrübe kazanması esasına dayandığını belirtti. En az iki işçi çalıştıran iş yerlerinin uygulamaya katılabileceğini aktaran Yanık, 10 kişiden fazla çalışanı olan iş yerlerinde ise çalışan sayısının yüzde 10’u kadar kişi ile programa katılım sağlanabileceğini söyledi. Büyük işletmelerde mühendislerin dahi program sayesinde çalışabildiğini belirten Faruk Yanık, Akyurt’ta hali hazırda bu programdan yararlanan işletmelerin olduğunu da sözlerine ekledi.

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise İş Başı Programı’nın işletme sahiplerinin işlerini büyütmesi, hızlandırması ve çalışanlara nitelik kazandırması sebebiyle önemli olduğunu belirterek “İşveren olarak sizler işyerinizin üretimini artıracaksınız, çalışanlarınız da artacak, devamında hem Akyurt kazanacak, hem siz kazanacaksınız. İlçemizde çok sayıda fabrika var. İsterdik ki çok sayıda yönetici katılsın ve bilgi alsın. Ancak gelenlerin hakkını vermek adına hepinize teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.