Güncel

Geri Dönüşümün Mucitleri Yarıştı

04/06/2015, 23:26

Şehitler Anıtı’ndan Cumhuriyet Meydanı’ndaki saat kulesine kadar 100 çocuk ve öğretmenleri, bisikletlerinin pedallarını daha temiz bir çevre için çevirdi. Bisiklet turunun startını Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Şener verdi.

Cumhuriyet Meydanı’nda ise Geri Dönüşümün Mucitleri Akyurt’ta yarışmasında dereceye giren öğrenciler, okul müdürleri ve Belediyemizin geri dönüşüm için hizmet aldığı firmanın yetkilileri için Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’ın da katıldığı plaket ve ödül töreni yapıldı.

 

Törende konuşan Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş: “Evimiz ve çevremiz için temizlik kavramı öncelikle kirletmemekten, temiz tutmaktan ibaret olmalıdır. Önce kirletip sonra temizlenen ev, bölge, çevre, bana göre temizlik kavramının dışındadır. Bizler yaşadığımız İlçemizi geçmiş değil, gelecek nesillerden emanet aldık. Onlara en temiz haliyle bırakmak durumundayız. Belediye olarak İlçemizdeki tüm kurumlarla birlikte bunun için çalışıyoruz. Bu bilinci çocuklarımızın kavraması için eğlenceli etkinlikler yapılıyor. Bisiklet hem çevreci, hem sportif bir araç. Bisikletli etkinliğimizi düzenleyen arkadaşlarıma, değerli öğrencilere katılımları için teşekkürlerimi iletiyorum. Bu etkinliklerimiz devam edecek. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Programın sonunda geri dönüşüm ile yapılan eşyalar sergilendi.