Güncel

Esnaf Ziyaretlerine Devam

24/12/2015, 20:39

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, İlçe Kaymakamı Tuğba Yılmaz, AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik ve Akyurt’ta bulunan resmi kurumların yöneticileri, Viola Ofis Mobilyaları Fabrikası’nı ziyaret etti.

Firma yetkilileri ziyaret sırasında fabrika ile ilgili olarak misafirlere bilgi verirken, AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik, Akyurt’un yıllık sanayi ticaretinin toplam cirosunu yıllık 500 milyon dolar olarak açıkladı. Ayrıca bölgede işsizlikten daha çok, iş beğenmeme ve çalışan açığı olduğu bilgisi misafirlerle paylaşıldı.

Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise yaptığı konuşmada mesleki eğitimin önemine değinerek “Gençlerimiz eskiden meslek liselerine özellikle eğilim gösterirdi ve teknik eleman olarak çalışma isteği fazlaydı. Bu okullar günümüzde yüksek puanlı liselere yerleşemeyen gençlerimizin mecburen gittiği okullara dönüşmeye başladı. Özellikle bölgemiz için, Akyurt sanayi bölgesi için İlçemizdeki meslek okullarıyla bir çalışma yapılarak gençlerin fabrikalarınızda çalışmasına olanak sağlanabilir. Bu konuda AKSİAD Başkanımız da gerekeni yapacaktır. Bizi ağırladığınız için size teşekkür ediyorum. İş hayatınızda başarılar dileriz” dedi.