Güncel

Esnaf Tabelaları Kaldırıldı

11/03/2016, 14:30

Akyurt Belediyesi zabıta ekipleri 7 Mart 2016 gece Saat: 11:00 sıralarında Çankırı Yolu üzerinde yer alan ve çoğunluğu emlakçılar tarafından yerleştirilmiş olan tabelaları söktü.

Akyurt Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Şener tabelaların izin alınmadan yerleştirildiğini ifade ederek "Tanıtım panosu, levha ve tabelalar yönetmelik uyarınca karayolları kamulaştırma sınırı içerisinde yer alamaz.  Ayrıca bu tür tanıtım araçlarının yerleştirilmesi için izin alınması gerekir" ifadelerini kullandı.

Şener, reklam araçlarının ilçe girişinde çevre kirliliğine de neden olduğunu söyledi. Bu tür alanlarda tanıtım panosu, levha ve tabela yerleştirilmesi için özel mülkiyette mal sahibi ile sözleşme imzalanması gerektiğini dile getiren Şener, ayrıca Akyurt Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne de başvuruda bulunulması gerektiğini ifade etti.

Çankırı Yolu üzerinde tanıtım levhaları yer alan esnaflar ise kendilerine herhangi bir tebligatta bulunulmadığını ve uyarı yapılmadığını dile getirdi. Esnaflar "Eğer bizlere tebligat yapılmış olsaydı, gerekeni biz kendimiz yapardık, bizlere herhangi bir uyarıda dahi bulunulmadı" ifadelerini kullandılar.