Güncel

Başkan Sanayicileri Ziyaret Ediyor

21/11/2015, 15:06

Çeşitli üretim sektörlerinde faaliyet gösteren fabrikalardan bu hafta banyo dekorasyonu yapan özel bir kurum ziyaret edildi. Ziyarette Başkan Ayantaş ile birlikte İlçe Kaymakamı Tuğba Yılmaz, İlçe Garnizon Komutanı A. Taner Demiroğlu, Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Veysel Fırat, AKSİAD (Akyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği) Başkanı Ali Tekin Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Şener ve belediye meclis üyeleri yer aldı.

Firma yetkilileri fabrika hakkında verdikleri bilgilerde 80 işçi çalıştırdıklarını, 22 ülkeye ihraç ürünleri ürettiklerini, Türkiye’de ise tanınmış büyük mağazaların tedarikçisi olduklarını belirttiler. Akyurt’un sanayi bölgesi olarak sunduğu olanaklardan da oldukça memnun olduklarını belirten firma sahipleri, bu konuda Başkan Ayantaş’a teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise her hafta bir fabrikayı ziyaret ettiklerini hatırlatarak “İlçemizi büyüten en önemli unsurlar fabrikalarımız. 200’e yaklaşan fabrika sayısıyla Ankara’nın üreten ilçelerinden biri konumundayız. Sayısı her geçen yıl artan firmalarımızın özellikle ihraç ürünleri üreterek ülkemize döviz kazandırıyor olması bizi ayrıca memnun eden bir durum. Fabrikalarımızın sayısının artması için de elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.