Güncel

Akyurt\'ta İkinci Taciz Vakası

14/04/2016, 18:34

Stajyer kız öğrenci 17 yaşındaki N.Y. SGK'da görevli memur Ş.D.'nin kendisine sözlü ve fiili tacizde bulunduğunu öğretmenine anlattı. Öğretmenin olayı öğrencinin ailesi ile paylaşmasının ardından aile Ş.D. hakkında Akyurt Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Akyurt SGK'da görevli memur, ifadelerin alınmasının ardından stajyer öğrenci N.Y.'ye taciz iddiası ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mağdur öğrenci N.Y. ifadesinde staj yaptığı kurumda çalışan Ş.D.'nin kendisine sözlü ve fiili tacizde bulunduğunu ayrıca mesaj ile de tacize uğradığını söyledi. Telefonundaki mesajları silmek için zorla telefonunu elinden aldığını söyleyen N.Y., mesajları sildiğini ancak yedeklediği için mesajları geri getirdiğini söyledi. Ş.D. tarafından öğrenciye gönderilen mesajlarda delil olarak sunuldu.

Edinilen bilgiye göre psikolog raporunda öğrencinin olaydan etkilendiğini ve sağlık tedbiri uygulanmasının uygun olacağını belirtti.

Akyurt SGK Şubesi'nde 10 kız, 6 öğrenci staj görmekteydi. Olayın yaşanmasının ardından öğrenciler kurumdan alınarak başka kuruluşlara stajyer olarak gönderildi.

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka konu ile ilgili bilgi almak amacıyla öğrencinin ailesini ziyaret etti. Aileyi evinde ziyaret eden Nazlıaka yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek konunun takipçisi olacağını söyledi.