Güncel

Akyurtlular dan Babacan Ziyaret

25/02/2016, 09:44

Başbakanlık eski binasında bulunan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekonomi baş danışmanı olarak görev yapmaya başlayan Ali Babacan’ı ziyaret edenler arasında Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Veysel Fırat, kadın ve gençlik kolları başkanları ile belediye meclis üyeleri de vardı.

Gündemdeki konular hakkında konuşmaların yapıldığı ziyarette Babacan “Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Bu süreçte hep beraber, güçlü bir şekilde durmaya ihtiyacımız var. Olumsuzluklar ekonomimizi de etkiliyor. Ancak buna rağmen geçtiğimiz yıl yüzde 4 büyüme gerçekleşti. Bu yıl da bu civarlarda bir büyüme bekliyoruz. Akyurt için ise söylenecek fazla şey yok. En büyük desteği aldığımız ilçelerimizden biri. Çevrenizdeki sanayi kuruluşları, fuar alanı, Otonomi gibi yatırımlar Ankara’ya ve ülkemize değer katacak. Çalışmalarınızı takdirle izliyorum. Başarılar diliyorum.” Dedi.

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise “Fuar alanı için 11 Mart tarihinde ihale yapacağız. Proje tamamlandığında artık hafif raylı taşıma sistemi için çalışmaların hızlanmasını bekleyeceğiz. Fuar alanına kadar geldiği zaman Akyurt’a 10 kilometre mesafe kalıyor. İlerleyen dönemde de ilçemize kadar ulaşmasını isteriz. Sanayi üretiminde 200 fabrika mevcut. Yenileri açılmaya devam ediyor ve bu fabrikalar ihraç ürünleri üretiyor. Sizlerin de desteğiyle Akyurt ve Ankara daha güzel duruma gelecektir. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Yeni göreviniz hayırlı olsun” diye konuştu.

Başkan Ayantaş, ziyaret sonunda Ali Babacan’a bir de hediye sundu.