Akyurt Gazetesi

Akyurtlu Sanayiciler Yurt Dışına Açılıyor

Akyurt Sanayici ve İşadamları Derneği (AKSİAD) ile Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından ortaklaşa düzenlenen ’’Türkiye-Kosova İş Adamları Toplantısı’’ kapsamında ülkemize davet edilen, Prizren Business Forum Yönetim Kurulu üyeleri, Türk şirket ve kurumları ile görüşmeler yapmak

Akyurt Sanayici ve İşadamları Derneği (AKSİAD) ile Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından ortaklaşa düzenlenen ’’Türkiye-Kosova İş Adamları Toplantısı’’ kapsamında ülkemize davet edilen, Prizren Business Forum Yönetim Kurulu üyeleri, Türk şirket ve kurumları ile görüşmeler yapmak üzere Akyurt’u ziyaret ettiler.

AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik, Prizren İş Forumu Proje Koordinatörü Levent Buş, Prizren Milletvekili Fikrim Damka, Ak Parti Anakra İl Başkanı M. Nedim Yamalı ve Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş da bu önemli toplantıda yer aldı.

Konuşmalarda toplantının, ortak tarihi geçmiş ve dostluk bağları temelinde mükemmel düzeyde seyretmekte olan Türkiye-Kosova ilişkilerine katkı sağlamak ve iki ülke arasındaki iş imkânlarının güçlü bir yapıya kavuşturulabilmesi amacıyla,  işadamlarını ve yatırımcıları bir araya getirmenin amaçlandığı vurgulandı.

Kosova’nın sunduğu yatırım ve iş fırsatlarına yönelik bilgilerin de paylaşıldığı programa, özellikle Mobilya, Tarım, Gıda, Şekerleme, Alkolsüz İçecek, Tekstil, İnşaat Malzemeleri, Makine, Deri ve İnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar ilgi gösterdi.

Toplantının ardından ikili görüşmeler yapıldı ve Akyurt’taki fabrikalar gezildi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Kuruluş - 2009 akyurtrehberi.com - Her hakkı saklıdır.